کاربرد واقعیت افزوده در خدمات ناخن

کاربرد واقعیت افزوده در خدمات ناخن

واقعیت افزوده نوعی فناوری جدید است که دنیای زنده را به صورت مجازی شبیه‌سازی می‌کند. در این فناوری با وجود این که همه چیز به ‌صورت مجازی ساخته شده، تمام صداها و وقایع کاملا حقیقی به نظر می‌رسند. یکی از اهداف واقعیت افزوده فراهم آوردن شرایط شبه واقعی به منظور تجربه،‌ انتخاب و آگاهی بیشتر، پیش از رویارویی با شرایط واقعی است. در ابتدا واقعیت‌ مجازی فقط برای ساختن برنامه‌های خاص از قبیل پردازش داده‌ها استفاده می‌شد اما با گذشت اندک زمانی نتیجه‌گیری شد که می تواند کاربرد‌های بسیار متنوع‌تری در تکنولوژی از قبیل خرید، سلامت، سرگرمی، گردشگری، ‌هنر و بسیاری از خدمات دیگر نیز داشته باشد. همچنین امروزه از این نوع فناوری برای آموزش در دانشگاه‌ها و بسیاری از مراکز آموزش مهارت‌های مختلف نیز استفاده می‌شود. یکی از زمینه‌هایی که در آن کاربرد واقعیت افزوده در صنعت زیبایی دیده‌ می‌شود، خدمات ناخن است.

خدمات ناخن

واقعیت افزوده در زمینه‌ی طراحی ناخن هم می‌تواند کاربرد فراوان داشته‌ باشد. طراحی ناخن یک هنر است که سالانه افراد زیادی برای دوره‌های تخصصی آن در سراسر جهان ثبت‌نام می‌کنند و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا بتوانند تبدیل به یک ناخن‌کار حرفه‌ای شوند و مشتریان زیادی جذب کنند و حتی زمان کافی برای رسیدگی و نوبت دادن به همه‌ی مشتریان را نداشته باشند.

در این جا قصد داریم بیشتر به کاربرد واقعیت افزوده در خدمات ناخن بپردازیم. همان طور که می دانیم مراقبت از ناخن‌ها از جمله مواردی است که در رعایت بهداشت نقش بسیار مهمی دارد. همچنین دارا بودن ناخن‌های زیبا برای خانم ها، نقش قابل‌‌توجهی در جذابیت و زیبایی بیشتر آن‌ها دارد. خدمات زیادی در زمینه‌ی رسیدگی به ناخن‌ها در مراکز طراحی و خدمات ناخن انجام می‌شود که مورد توجه بسیاری از افراد است. به طوری که عکس‌ها و اطلاعات در مورد طراحی ناخن در اینستاگرام بسیار بیشتر از تصاویر و اطلاعات راجع به خودرو‌ها و ماشین‌ها است.

نقش واقعیت افزوده در خدمات ناخن

هر ساله هزینه‌ی زیادی بابت ناخن‌ها توسط خانم‌های زیادی پرداخت می‌شود و این نشان از اهمیت زیاد این موضوع برای آن‌ها دارد. این خدمات بیشتر شامل مانیکور، پدیکور، کاشت و خدمات زیاد دیگر می‌شود که نظر بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب کرده است. همچنین لاک‌های ناخن زیادی در بازار موجود است که برندهای مختلف در انواع رنگ‌ها و اجناس آن‌ها را به بازار ارائه داده اند.

خانم های با سلیقه،‌ طرح‌های زیادی را برای لاک ناخن‌های خود انتخاب و امتحان می‌کنند که جلوه‌ی زیبایی دارد و به سبک ظاهر آن‌ها جذابیت خاصی می‌بخشد. کاربرد واقعیت افزوده در زمینه‌ی طراحی و خدمات ناخن نیز هویدا است که جزء کاربرد‌های دوست‌داشتنی این فناوری جدید محسوب می‌شود.

اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده برای طراحی ناخن

به تازگی برنامه‌های نوینی طراحی شده است که به شما این امکان را می‌دهد که تنها با استفاده از تلفن‌ همراه هوشمندی که همیشه همراهتان است، بتوانید بسیاری از خدمات ناخن را امتحان و در ‌نتیجه بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. برنامه‌هایی از قبیل اِم‌. اِم توسط برنامه‌نویسان و متخصصان طراحی شده است که کاربران و علاقمندان می‌توانند با پرداخت مبلغ اندکی، این برنامه را دریافت و از آن استفاده کنند.

همان‌‌طور که می‌دانید خدمات ناخن دارای ارتباط زیادی با فضای مجازی و به‌خصوص اینستاگرام است. همچنین وسیع بودن و سلیقه‌ای بودن این حرفه، به افراد فرصت بیشتری برای نوآوری، ایجاد کسب‌و‌کار جدید،‌ کارآفرینی و در‌نتیجه درآمدزایی می‌دهد. شما می‌توانید با‌ استفاده از این نوع برنامه‌ها لاک ناخن مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید. همچنین اگر برای خرید آن‌ لاک‌ها مردد هستید بار دیگر خدمات واقعیت افزوده است که به یاری شما می‌آید.

به این صورت که آن‌ها را روی ناخن های خود امتحان می‌کنید و در‌می‌یابید که کدام لاک با توجه به رنگ پوست و سلیقه‌تان برای شما مناسب‌تر است. همچنین اگر همه‌ی سالن‌های تخصصی خدمات ناخن به کاربرد واقعیت افزوده پی می‌بردند، سالن‌هایشان را به آن مجهز می‌کردند. این سالن‌ها می‌توانند برای ارائه‌ی خدمات کاشت نیز از این فناوری کمک بگیرند. بدین صورت که به صورت مجازی مدل‌های مختلف کاشت را روی ناخن های مشتریان به آن‌ها نشان ‌بدهند.

مزیت های واقعیت افزوده در خدمات ناخن

حرفه‌ای تر شدن ناخن کارها

در نتیجه انتخاب مشتریان هوشمندانه‌تر و رضایت‌مندانه‌تر خواهد شد. در این صورت کار ناخن‌کار‌ها نیز راحت‌تر می شود و از سردرگم‌شدن آن‌ها جلوگیری می‌شود. سالن‌های تخصصی خدمات ناخن برای گسترش کسب‌‌و‌کار خود، می‌توانند از کاربرد واقعیت افزوده در زمینه‌ی تبلیغات خدمات خود نیز استفاده کنند. در بسیاری از مشاغل دیگر نیز از واقعیت‌ مجازی در تبلیغات کالا‌ها و خدمات استفاده و همچنین باعث خشنودی بیشتر مشتریان می‌شود. در مراکز سرویس‌دهی برای ناخن، اگر مشتری به ‌آن‌ها برای خدمات خاصی مراجعه کرد می‌توانند به صورت سه بعدی و شبه‌ واقعی از این طریق کار و محصولات خود را تبلیغ و در نتیجه به حداکثر سود ممکن دست یابند.

هر‌کسی می‌توانند با برنامه‌های واقعیت افزوده طرح‌های متنوعی را برای طراحی ناخن‌های خود فرا‌گیرد و بدین ترتیب انقلابی در ظاهر ‌خود ایجاد ‌کند. یک مرکز کارآفرینی استرالیایی روی همین موضوع یعنی کاربرد واقعیت افزوده در زمینه‌‌ی خدمات ناخن تمرکز کرده و به نتایج قابل‌ قبولی در طراحی و آموزش‌ خدمات ناخن از همین طریق به افراد زیادی رسیده است.

اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده در خدمات ناخن

آنها از برنامه‌ی ام. ام استفاده می‌کنند. تمرکز این مجموعه‌ی کارآفرینی روی قراردادن طراحی‌های جدید و حرفه‌ای خود به صورت مجازی روی ناخن‌های کاربران است. آن‌ها طرح‌های سه‌بعدی زیادی را ارائه داده‌اند که مورد توجه مشتریان بوده است. آن‌ها توانسته‌اند چینی‌ها  و استرالیایی‌ها را با این فناوری آشنا کنند و از این طریق سود مالی بسیاری به ‌دست بیاورند. بدین ترتیب که سی ‌و‌ یک میلیون دختر جوان چینی از خدمات طراحی ناخن به ‌صورت نوین استفاده کرده‌اند و رضایت زیادی از آن داشته‌اند.

اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده در خدمات ناخن

طبق گفته‌ی آن‌ها هدف بعدی برای توسعه‌ی کارشان، کره‌جنوبی و ژاپن است. آن‌ها دارای یک تیم توانمند و مستعد هستند و در‌ فضای مجازی نیز دارای نیروهای فعالی هستند با این به امید که بتوانند افراد زیادی را با کاربرد واقعیت‌مجازی در خدمات ناخن آشنا کنند و استفاده از آن را افزایش دهند و به سوددهی بیشتر در سطح جهانی می‌اندیشند.

کاربرد دیگر واقعیت افزوده برای خدمات ناخن آموزش است. تمامی استادان این رشته می‌توانند به راحتی از این ابزار برای آموزش هنرجویان‌شان استفاده کنند. بسیاری از استادان برای انتقال مفهوم و سبک کاری در این مدل از خدمات مشکل دارند. واقعیت افزوده کمک می‌کند که ایده‌ها، روش‌ها و دستورالعمل‌ها به سرعت به هنرجویان منتقل شود و آنها هم از این تکنولوژی بهره مند شود.

اگر ناخن کار حرفه‌ای هستید و ‌آموزش کار دائمی شماست، پیشنهاد می‌کنیم حتما به فکر استفاده از این تکنولوژی برای هنرجویان خود باشید و نتایج شگفت انگیز آن را ببینید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.