کاربرد آینه‌های هوشمند در سالن‌های زیبایی

کاربرد آینه‌های هوشمند در سالن‌های زیبایی

آیا تا به حال آرزو داشته‌اید که قبل از ایجاد یک تغییر جدید و پر هزینه در ظاهر خود، بتوانید در سالن‌های زیبایی رنگ‌های های متنوعی را بر روی موهای خود امتحان کنید؟ مرکز تخصصی آرایشی Wella ممکن است برای برآوردن چنین درخواستی راه حل مناسبی داشته باشد. فناوری آینه‌های هوشمند توسط متخصصان مرکز حرفه ای آرایشی wella و صاحبان سالن‌های زیبایی ایجاد شده‌ است که تحقیقات انجام شده بر روی حدود ۱۷۰۰ آرایشگر و متخصصین مو و همچنین ارباب رجوع‌ها، نشان می‌دهد که ارباب رجوع‌ها بیشتر به دنبال مشاوره‌های تخصصی آرایشی در سالن‌های زیبایی هستند. امروزه کاربرد آینه‌های هوشمند می‌تواند بسیار مهم باشد و صنعت زیبایی را دچار تحول کند.

تولید آینه‌های هوشمند انقلاب بزرگی در زمینه تکنولوژی به وجود آورده که مواردی مانند تنظیم رنگ مو، مشاوره برای مراقبت‌های بعدی از طریق پخش زنده AR برای رنگ مو، تشخیص چهره، امکان بازیابی ظاهر قبلی و ضبط فیلم از تمام زوایای موها بصورت ۳۶۰ درجه و همچنین سایر خدمات را فراهم می‌کند.

کاربرد آینه‌های هوشمند

این آینه از اصول تکمیلی برای انجام کارهای مربوط به زیبایی مانند امتحان کردن انواع مختلف رنگ موها قبل از تصمیم گیری در مورد اعمال رنگ مورد نظر بر روی مو استفاده می‌کند. همچنین می‌تواند مارک‌های محصولات بهداشتی را معرفی کند تا به شما امکان خریداری کرم‌های صورت را فراهم آورده و به شما آموزش‌های ویدئویی در مورد نحوه استفاده از مواد آرایشی خریداری شده را نشان می‌دهد. علاوه بر قابلیت تشخیص چهره، آینه هوشمند دارای دستورات صوتی، رابط کاربری غیرلمسی برای جلوگیری از کثیف شدن آن و همچنین تصویر سازی ۴D است که امکان گرفتن تصویر ۳D از چهره شما را فراهم می‌کند.

همچنین یکی از قابلیت‌های دیگر این آینه‌ها که برای بچه‌ها جنبه بازی دارد، ترکیبی از تشخیص چهره و نور مصنوعی است که برای کمک به بچه ها برای مسواک زدن صحیح آن‌ها استفاده می‌شود. عملکرد این آینه، در واقع روند آن را به یک بازی تبدیل می‌کند، که با انجام صحیح آن امتیاز کسب می‌کنند.

طبق بیانات CareOS، مهمترین نکته در رابطه با کاربرد آینه‌های هوشمند در سالن‌های زیبایی، تلاش وی برای ساخت مدل Artemis است که شامل مجموعه ای از داده‌ها است که توانایی تشخیص وضعیت بد یا بروز مشکلی در پوست را داشته و در صورت نیاز با یک دکتر تماس برقرار می‌کند و همچنین با نصب این برنامه برروی تلفن همراه و یا تبلت خود، نگرانی در مورد دسترسی همسر و یا هم اتاقی خود به اطلاعات مربوط به خود را در این برنامه نداشته باشید. آینه هوشمند به اندازه کافی هوشمند است که بتواند فرد مقابل خود را شناسایی کند.

کاربرد آینه‌های هوشمند در صنعت زیبایی

حساب کابری شخصی برای آینه‌های هوشمند

هر شخصی می‌تواند حساب کاربری مخصوص به خود را بر روی آن داشته ‌باشد، که برای آن‌ها دسترسی به تقویم خود را فراهم کرده، می‌توانند به برنامه‌های رادیویی دلخواه خود گوش کنند و یا آب و هوا را بررسی کنند.

این فناوری جدید برروی هرنوع دستگاه از جمله تبلت و یا تلفن قابل اتصال، اجرا می‌شود و آن‌ها را برای مقیاس بندی در هر سالن زیبایی با اندازه‌های مختلف، انعطاف پذیر و قابل حمل می‌کند. سالن‌های زیبایی از این نوآوری موفقیت آمیز که به متخصصان مو اجازه می‌دهد که مشاوره‌های خود با مشتری‌ها را در سطح بالاتری انجام دهند، بسیار شگفت زده هستند.

مرکز تخصصی Wella، آخرین برندی است که به دارندگان محصول آینه هوشمند پیوسته است. برند Coty آینه جدید خود را نمایشگاه Consumer Electronics 2019 در لاس وگاس درمعرض دید عموم قرار داد. این محصول به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند رنگ‌های مختلف مو را قبل از دیدن نتایج آن بعد از اعمال رنگ، امتحان کنند.

لورا سیکپسون، مدیر بازاریابی سالن زیبایی حرفه ای Coty می‌گوید: استفاده از آینه های هوشمند جدید در مرکز حرفه ای آرایشی Wella، مشتریان با سبک خاصی که پیدا می‌کنند، جلوه و ظاهر جذاب تری را نشان می‌دهند. مشتریان از طریق این آینه‌ها، می‌توانند نتیجه رنگ مورد نظر خود را قبل از اینکه بر روی موهای خود اعمال کنند، مشاهده کرده و همچنین بعد از مراجعه به سالن، همچنان ارتباطات خود را با مشاوران سالن‌های زیبایی برای ارائه هرگونه خدمات حفظ کنند. از طریق این ابزار جدید، آرایشگران و متخصصان مو پیشرفت زیادی داشته و می‌توانند مشاوره و ارتباطات قوی تری با ارباب رجوع‌های خود داشته باشند که این امر در صنعت آرایش‌گری بسیار مهم است.

آینه‌های هوشمند برای متخصصان مو و زیبایی

Elodi Levy، مدیر ارشد نوآوری‌های دیجیتال در سالن زیبایی Coty می گوید: کاربرد آینه‌های هوشمند و شرایط استفاده از این ابزار جدید، متخصصان مو را قدرتمند ساخته و بسیاری از نقاط دارای مشکل را در سالن‌های رنگ مو نشان می‌دهد. ارباب رجوع‌ها از مشاهده نتایج غیرمنتظره بعد از اعمال رنگ موی خود می‌ترسند و استفاده از تکنولوژی AR برای امتحان کردن سایه‌های رنگ مو در سالن، در واقع شرایط را برای ایجاد اطمینان و آرامش در مشتریان تغییر می‌دهد. علاوه براین ما یک برنامه انعطاف پذیر و قابل حمل را ایجاد کرده ایم که در تمام سالن‌های زیبایی با اندازه‌های مختلف قرار می‌گیرد.

کاربرد آینه‌های هوشمند برای متخصصان مو

برخی نکات مهم در رابطه با  کاربرد آینه‌های هوشمند

  • امتحان کردن رنگ موی AR از طریق پخش زنده که این امکان را به شما می دهد که در زمان انجام مشاوره برای ارباب رجوع در سالن، تجسم واقعی رنگ دلخواه آن‌ها را درآینه فراهم می‌کنید.
  • فناوری تشخیص چهره که خدمات بازیابی چهره مربوط به گذشته را امکان پذیر نموده و به متخصصان مو کمک می‌کند که در مراجعه‌های مداوم ارباب رجوع‌ها، از طریق تجارب بالای خود، سرویس خدماتی بهتری را به آن‌ها ارائه دهند.
  • منابع اصلاح شده که شامل گرایش‌ها و ظاهرهای کلاسیک بوده، به ارباب رجوع‌ها کمک می کند که از این تصاویر الگو برداری کنند.
  • ضبط ویدئویی ۳۶۰ درجه از زوایای مختلف مو برای ارزیابی نتیجه بهتر، بدون نیاز به استفاده از آینه دیگری، انجام می‌شود. این تصاویر را می‌توان در رسانه‌های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشت.
  • از طریق اتصال این برنامه به تلفن همراه شما، امکان ارتباط با ارباب رجوع‌های ها در فواصل زمانی بین بازدیدهای آن‌ها به سالن وجود دارد.
  • همچنین ارباب رجوع‌ها می‌توانند با هر وسیله ای به این برنامه‌ها دسترسی داشته و با متخصصان موی خود در ارتباط باشند، توصیه‌ها و نکات مرتبط با محصولات، خواسته‌های خود و یا جدول مراجعه بعدی خود را دریافت کنند.

فناوری AR در آینه‌های هوشمند طی چندین سال گذشته تاثیر زیادی بر صنعت زیبایی داشته و از طریق مارک‌های مختلفی از جمله ModiFace و YouCam، راه حل‌هایی زیادی را برای اتصال و سایر وسیله‌ها ارائه داده اند. در ماه نوامبر گذشته، ModiFace از برنامه “Virtual Nail Salon” رونمایی کرد که برای کاربران امکان امتحان کردن ۳۰ سایه لاک ناخن فراهم می‌کند، در حالیکه YouCam و Eylure در اوایل امسال باهم ادغام شدند تا یک تجربه تکمیل شده آرایشی را برروی یکی از محصولات آرایشی، مژه مصنوعی، امتحان کنند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.