راه اندازی کسب و کار زیبایی: سریعتر اقدام کنید و به سرعت پیشرفت کنید! (راهنما)

راه اندازی کسب و کار زیبایی: سریعتر اقدام کنید و به سرعت پیشرفت کنید! (راهنما)

راه اندازی کسب و کار زیبایی یکی از پرچالش‌ترین کارهایی است که هر کسی می‌تواند در زندگی انجام دهد. صنعت زیبایی به شدت در حال رشد است و به یکی از صنعت‌های پرسود جهان تبدیل شده است! آیا شما به دنبال راه اندازی کسب و کار زیبایی خودتان هستید اما اقدامی برای آن نمی‌کنید؟ در این آموزش کوتاه تمشک می‌خواهیم به شما بگوییم که چه عواملی شما را باز می‌دارند و باید برای شروع چه کارهایی انجام دهید.

 1. نگران این هستید که زمان خوبی برای شروع کسب و کار شما نباشد؟

آیا خودتان را پشت جمله «هنوز زمان راه اندازی کسب و کار من نرسیده» پنهان کرده اید و هیچ کاری نمی‌کنید؟

بگذارید صریح بگویم، زمان مناسبی وجود ندارد! پس در انتظار فرا رسیدن زمان مناسب برای راه اندازی کسب و کارتان نباشید و از همین امروز شروع کنید.

آیا شما از شکست، سخت کوشی و ریسک کردن می‌ترسید؟ این‌ها خجالت آور نیستند. زمانی که شما کسب و کار زیبایی خود را راه انداختید، رئیس خود خواهید بود و خود به خود به کارتان متعهد خواهید شد. البته همه اینطور نیستند. به این دلیل می‌گوییم که شما با راه اندازی کسب‌وکار خود متعهد خواهید شد که شما صاحب سالن زیبایی هستید و شغل خود را دوست دارید. البته یک شبه نمی‌توان به موفقیت دست یافت. موفقیت به عنوان یک کارآفرین، نیازمند داشتن مهارت در زمینه‌های مختلفی ا‌ست که باید آنها را بدانید.

بنابراین قبل از هر کاری باید وظایف مهم کار خود را درست انجام دهید. اگر می‌خواهید واقعا رئیس خود باشید، باید راهش را بدانید، تلاش کنید و یاد بگیرید.

اما چطور؟

 • یکی از صاحبان سالن زیبایی را دنبال کنید و ببینید چه می‌کند.
 • در یکی از دوره‌های آنلاین مرتبط با استارتاپ‌های حوزه زیبایی شرکت کنید و از مشاوره‌های تخصصی آن استفاده کنید.
 • تا جایی که می‌توانید با صاحبان و موسسان سالن‌های زیبایی صحبت کنید.
 • از مشاوره و راهکارهای تمشک استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که کارهای خود را به قصد رسیدن زمان مناسب، به تعویق نیندازید.

«بیست سال بعد، نه برای کارهایی که کرده‌اید بلکه برای کارهایی که نکرده‌اید، پشیمان خواهید بود.»- «مارک تواین»

 1. آیا حاضرید ساعت‌های طولانی برای راه اندازی کسب و کار زیبایی خود، کار کنید؟

از خودتان این سوال را بپرسید که آیا می‌توانید و یا می‌خواهید تمام زمان اوقات فراغت‌تان را به کار بر روی تجارت‌تان اختصاص دهید؟

سوفیا هیلتون اعتراف می‌کند که «سخت‌تر از آنچه فکر می‌کنید، تلاش کرده‌ام». اگر شما زندگی آرام را دوست دارید که در آن مشغول ارتباطات خانوادگی باشید و یا به سرگرمی مورد علاقه‌تان بپردازید، داشتن سالن آرایشی شغل مناسبی برای شما نیست. البته شما هنوز می‌توانید با شروع یک تجارت اینترنتی در زمینه مو و یا با اجاره یک اتاق و چند صندلی برای آرایشگری، رئیس خود باشید.

همیشه این جمله‌ی کارآفرین و بنیانگذار برند «Innocent Drinks» را دوست دارم که می‌گوید: «یک آزمایش خوب برای فهمیدن اینکه شما توانایی و تعهد ماندگاری در کارتان دارید، این است که بعد از کار تمام وقت‌تان، وقتی به خانه می‌آیید، به جای تماشای سریال “EastEnders” بر روی کسب و کار خودتان کار کنید.»

اگر قصدتان راه اندازی یک سالن زیبایی، یک آرایشگاه، ارائه خدمات در منزل و یا یک تجارت اینترنتی در حوزه زیبایی باشد، نخست باید آن را راه اندازی کنید. هر کسی غیر از این را بگوید، احتمالا دارد به شما حسادت می‌کند و یا اینکه دانش کافی ندارد!

درست است که سریال‌های جذاب زیادی وجود دارند اما برخی فواید راه اندازی کسب و کار زیبایی از جمله آزادی عمل، ساختن چیزی که به آن افتخار خواهید کرد و منافع مالی که برایتان به دنبال دارد، قطعا شما را از جلوی تلویزیون به پشت میز کارتان خواهد کشاند.

راه اندازی کسب و کار زیبایی

راه اندازی کسب و کار زیبایی

 1. می‌ترسید که شکست بخورید؟

ترس از شکست – از بین رفتن همه چیز – باعث می‌شود تا به دنبال آرزوهایمان نرویم. آنقدر از شکست خوردن وحشت داریم که حتی نمی‌توانیم قدم اول را برداریم.

در اینجا روش‌های برای کنترل و مهار ترس را ذکر کرده‌ام:

 • از خودتان بپرسید که از چه چیزی می‌ترسید؟
 • کارهایتان را انجام داده و بد به دلتان راه ندهید.
 • به خود و توانایی‌هایتان باور داشته باشید و اعتماد کنید.
 • برنامه ای بنویسید و در آن اهداف و سررسید‌ها را تعیین کنید.
 • سپس عمل کنید.

«از هر چیزی که می‌ترسید، آن را انجام دهید تا ترس از بین برود»-«دیوید جوزف شوارتز»

 1. نرخ ریسک راه اندازی کسب و کار زیبایی خود را کاهش دهید.

با چشمان باز اقدام کنید، مخصوصا اگر خانواده تشکیل داده اید.

با انجام کارها و وظایفی که برنامه ریزی کرده اید میتوان ضمن کاهش نرخ ریسک، شانس موفقیت را نیز افزایش داد. هیچ کس به شما این پیشنهاد را نمی‌کند که با چشمان بسته و بدون حساب و کتاب، یک سالن زیبایی راه بیندازید. قبل از انجام کار تا جایی که می‌توانید مقاله بخوانید و آموزش ببینید.

اگر به راه اندازی تجارتی در زمینه مو و زیبایی فکر می‌کنید و یا تازه این کار را شروع کرده اید، این بخش مخصوص شماست. برای شروع منابعی را در هر زمینه ای از سالن زیبایی تا ارائه خدمات در منزل و تجارت اینترنتی، در اختیارتان می‌گذارم.

هنوز منتظر زمان مناسب هستید؟؟؟ همچنان زمان زیادی را صرف فکر کردن می‌کنید در حالی که هیچ کاری نمی‌کنید؟ امروز «انجامش دهید».

این اولین قدم است و این شروعی‌ است که ایده‌های شما را به تجارتی موفق تبدیل خواهد کرد. حتما یادتان بماند که زمان، موقعیت و وضعیت عالی اصلا وجود ندارند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.