حفظ مشتریان موجود، از جذب مشتریان جدید، کم هزینه تر و به صرفه تر است!

حفظ مشتریان موجود، از جذب مشتریان جدید، کم هزینه تر و به صرفه تر است!

تجربه حضور در یک سالن زیبایی خیلی ارزشمند است؛ به ویژه اگر مشتری برای اولین بار به سالن شما مراجعه کند. می‌توانستم متنی بلند از اهمیت ارائه مشاور به مشتری تا کیفیت خدمات بنویسم اما شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار زیبایی اهمیت این موارد را کم و بیش می‌دانید. در اینجا می‌خواهم به حفظ مشتریان موجود بپردازم.

حتی اگر کاملا به اصول بازاریابی و ارتباط با مشتری آشنایی داشته باشید، باز هم قدرتمند ترین ترفند برای تبدیل مشتریان جدید به مشتریان وفادار، ارائه یک چیز نو و تازه است. چیزی که انتظارش را نداشته باشند. در مورد تخفیف و یا هدایای گران قیمت حرف نمی‌زنم. کار نو می‌تواند خیلی کم هزینه باشد، اما همین که نو است و آنها انتظارش را ندارند، کافیست. چیزی که از آن بی خبر هستند اما به دست می‌آورند! این مبحث با انتظارات مشتریان مربوط می‌شود.

اگر آنها برای آرایش مو، وقت رزرو کنند، انتظار آرایش مو دارند اما اگر شاهد یک اصلاح موی عالی باشند، راضی خواهند شد در حالی که اگر چیز کوچکی بدهید که انتظارش را نداشته باشند، آنگاه آنها در مورد کار شما با بقیه دوستانشان نیز صحبت خواهند کرد.

ایده‌هایی برای حفظ مشتریان

  1. زمانی که به سالن شما می‌آیند تا از خدمات شما استفاده کنند، یک نوشیدنی به آنها پیشنهاد دهید.
  2. به مشتری اجازه دهید، زمانی که منتظر هستید تا موی مشتری رنگ بگیرد، به صوت مدیتیشن گوش دهد. با این کار آنها را از صدای ناخوشایند ماشین های اصلاح و سشوار و همینطور استرس ها رها می‌کنید.
  3. علاوه بر ماساژ هنگام شستشوی موی سر، ۵ دقیقه ماساژ شانه هم به آنها ارائه دهید.
  4. با یک میان وعده از مشتریانی که منتظر رسیدن نوبت‌شان هستند، پذیرایی کنید.
  5. از گفته ها و صحبت های مشتری خود بعد از گرفتن خدمت، یادداشت برداری کنید تا بتوانید در قرار بعدی خود، ارتباطی با مشتری برقرار کرده و سوالات وی را پاسخ دهید.

مطمئنم که شما می‌توانید موارد دیگری را نیز پیدا کنید (هزینه ای برایتان ندارد). همین امروز کارهای گفته شده را انجام دهید تا شاهد بهبود نرخ حفظ مشتریان خود باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.