چطور یک تیم ایده‌آل برای سالن آرایش خود استخدام و حفظ کنید

چطور یک تیم ایده‌آل برای سالن آرایش خود استخدام و حفظ کنید

داشتن تیم ایده‌آل برای سالن آرایش شامل نکات و واقعیت‌هایی قطعی است که در این مقاله ارائه می‌شود. یک سالن آرایش زمانی می‌‌تواند کاری درجه یک ارائه دهد که تیم اداره کننده آن سالن هم درجه یک باشند. به این موضوع فکر کنید؛ هر فرد که روزانه به طور جزئی در اداره یک سالن نقشی دارد، اساسا قسمتی از خود را در آن سالن می‌گذارد. به طور ایده‌آل، شما به عنوان مدیر یا صاحب سالن، باید افرادی را استخدام کنید که از جان و دل برای سالن شما و یک تیم رویایی کار کنند. افراد چنین تیمی، کارآمد، مهربان و با استعداد هستند. شاید برخورد آنها با مشتری عالی و بسیار ماهر باشند. شاید هم ترکیبی از تمام اینها و موارد بیشتر و بهتری باشند.

شاید الان که نشسته‌اید این مقاله را می‌خوانید با خود فکر کنید “من در محیطی بی عیب و نقص حتما می‌توانم یک سالن با یک تیم رویایی اداره کنم که کاملا ایده‌آل باشد اما چنین چیزی ممکن نیست”.

نکته مهم این است که چنین چیزی ممکن است. نه اینکه به شما قول می‌دهیم می‌توانید یک تیم ایده‌آل برای سالن آرایش خود تشکیل بدهید. همه ما می‌دانیم ایده‌آلی وجود ندارد.

حتی اگر چنین چیزی هم بود، لذت تلاش برای تشکیل چنین تیمی چه می‌شد؟ اما شما می‌توانید رویایی‌ترین تیم را برای سالن خود داشته باشید. نکته مهم دیگر اینکه ساختن چنین تیمی به شما بستگی دارد. یک تیم رویایی قرار نیست از آسمان در سالن شما بیفتد و کار را شروع کند (وای خدایا، با این حال نمی‌تواند فوق‌العاده باشد؟).

به هیچ وجه این طور نیست! تشکیل تیمی ایده‌آل نیازمند تلاش و از همه مهم‌تر عزمی راسخ از شما برای رهبری تیم مورد نیاز شما است!

تشکیل تیم رویایی از همان مراحل اول

داشتن یک تیم ایده‌آل برای اداره سالن از همان ابتدا یعنی روند استخدام شروع می‌شود. شما نمی‌توانید سریع و بی منطق افراد را استخدام کنید و امیدوار باشید کارها در طولانی مدت به خوبی پیش برود. چنین روشی برای اداره یک تیم رویایی ریسک است. در عوض، باید تیمی را که می‌خواهید از پایه بسازید.

تیم ایده‌آل برای سالن آرایش را استخدام کنید

قبل از استخدام افراد بدانید دنبال چه هستید

قبل از هر چیز باید بدانید به دنبال چه هستید. غیر منطقی است بدون اینکه ویژگی‌های تیم رویایی خود را در نظر داشته باشید و بشناسید، انتظار داشته باشید تیم رویایی خود را استخدام کنید. تا قبل از اینکه متوجه نشده‌اید تیم رویایی شما چطور تیمی است حتی جستجو برای پرسنل ایده‌آل را شروع نکنید.

به این موضوع فکر کنید چه فردی را به عنوان هم تیمی خود می‌خواهید؟ سالن یا مغازه شما چه کسی را کم دارد؟ به نقاط ضعف خود فکر کنید. تمام محاسبات و استدلال‌های خود از جمله مزایا، دستمزد پرداختی و مدیریت پرسنل سالن را قبل از جستجو چک کنید. وقتی درباره آنچه به دنبال آن هستید واضح فکر کنید برای جستجو و استخدام افراد برای سالن خود آماده هستید.

ابتدا اهداف و رویاهای خود را بشناسید بعد افرادی را که می‌خواهید برای همکاری استخدام کنید

درست همان طور که باید اصول اولیه خود را درباره ویژگی کارمندی که نیاز دارید در تیم شما باشد بشناسید درک اصول اولیه اهدافتان هم مهم است. چرا؟ چون بدون درک اهداف، امیدها و چشم‌اندازها برای سالنتان، غیرممکن است. اطمینان داشته باشید ویژگی افرادی که استخدام می‌کنید در راستای اهداف، امیدها و چشم‌اندازهای شما باشد.

نه، لازم نیست هر فردی که استخدام می‌کنید نسخه مشابهی از ویژگی‌های شما باشد چرا که در این صورت مشکل است فرد مورد نظر، مزیتی برای کار شما داشته باشد؛ اما داشتن رفتار کاری، ارزش‌ها و چشم‌اندازهای مشترک اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که این عوامل شما را به سمت هدفی مشابه پیش می‌برد.

ارائه خدمات برای کارآموزی و شاگردی

اگر نمی‌توانید افراد حرفه‌ای را که سال‌ها برای تامین نیازها یا چشم‌اندازهای ویژه شما کار کرده‌اند استخدام کنید مسیر دیگری را پیش بگیرید. می‌توانید کارآموزان یا دستیارانی را استخدام کنید که برای با تجربه شدن استعداد دارند اما به کمی راهنمایی نیاز دارند. با این روش می‌توانید تیم ایده‌آل خود را تشکیل دهید و در عین حال به استایلیست‌های جدید و ایده‌های نو آنها فرصت ابراز بدهید.

این روش مطمئنا یک سرمایه‌گذاری‌ آموزشی اما طولانی مدت است و ارزش این را دارد که برای تشکیل یک تیم رویایی قدمی رو به جلو بردارید.

تیم ایده‌آل برای سالن آرایش را پرورش دهید

به ندای درون خود اعتماد کنید

گاهی اوقات، ویژگی‌های افراد روی کاغذ عالی به نظر می‌رسد. آنها تمام شرایط را برای استخدام دارند، با استعداد و بلندپرواز هستند اما اگر احساس کردید یک جای کار می‌لنگد، درست فکر کرده اید. اگر احساس کنید کسی برای کار شما ایده‌آل به نظر نمی‌رسد و نتوانید دست روی دلیل اصلی بگذارید به این احساس بی‌اعتنا نباشید.

توصیه نمی‌کنیم همیشه بر اساس ندای درونی خود تصمیم بگیرید اما فکر می‌کنیم مهم است بدانید چرا چنین احساسی به این فرد دارید. به عبارت دیگر تصمیم نهایی را تنها بر اساس این ندای درونی نگیرید اما از احساس خود چشم‌پوشی هم نکنید.

برای این کار زمان صرف کنید

مسابقه‌ای در کار نیست! ساختن تیم رویایی زمان‌بر است و هیچ مشکلی در این صرف زمان وجود ندارد! با عجله کار را پیش نبرید. به قول معروف چیزهای خوب نصیب کسانی می‌شود که صبر می‌کنند. اگر صبور و با پشتکار باشید و برای چیزی که درست به نظر نمی‌آید عجله نکنید در نهایت یک تیم ایده‌آل برای سالن آرایش خواهید داشت.

حفظ تیم کاری ایده‌آل با رفتار درست

شاید با صرف ۱ سال یا ۲ سال در نهایت این کار را انجام دهید. شما تیم رویایی خود را استخدام کرده‌اید. همه چیز لذتبخش است، باور اینکه چه پرسنل فوق‌العاده‌ای دارید و با وجود تمام نقایص مدیریتی که دارید (قبول کنید که نقایصی هم هست) به نظر می‌رسد آنها هم شما را دوست دارند اما این به این معنی نیست که کار تکمیل شده است. بعید است محیط کاری بدون تغییر یک محیط سالم باشد. اگر تیم رویایی خود را استخدام کنید و بعد هیچ کاری برای حفظ آنها یا اوضاع نکنید بعید است محیطی ایجاد کنید که کسی بخواهد تا همیشه در آنجا کار کند.

پیدا کردن تعادلی خوشایند بین رئیسی قابل احترام و آدمی قابل اعتماد بودن وظیفه شما در محیط کاری است. در ادامه می‌توانید چند نکته درباره اداره تیم ایده‌آل برای سالن آرایش خود بخوانید.

رئیسی باشید که دوست داشتید داشته باشید

زمانی را صرف کنید و واقعا درباره نقاط ضعف و قوت خود به عنوان رهبر یک تیم فکر کنید. به عنوان یک رئیس، مهم است فردی باشید که کارکنان به شما احترام بگذارند. بنابراین از خودتان بپرسید آیا خودتان چنین رئیسی هستید؟

ویژگی‌های اخلاقی خودتان را صادقانه تجزیه تحلیل کنید. از خودتان بپرسید همان رئیسی هستید که پیروی از آن افتخار شما باشد؟ با اینکه هر کسی سبک‌های مدیریتی متفاوتی دارد سوال اصلی این است که شما همان رئیسی هستید که بخواهند برای شما کار کنند؟

گفت و گو با تیم ایده‌آل برای سالن آرایش

به کارکنان خود پاداش دهید

کارکنان شما نباید فقط زمانی که کاری اشتباه می‌کنند، بازخوردهای شما را بشنوند. تقویت گروه کاری با انرژی مثبت، پاداش‌ و اضافه حقوق وقتی کارها را درست، به خوبی یا فراتر از انتظار شما پیش می برند بسیار مهم است. وقتی کارکنان خوب کار می‌کنند شایسته اعتبار دادن هستند و باید با واکنش‌های مثبت با شما در ارتباط باشند. ارتباط خود را با کارکنان فقط بر اساس واکنش‌های منفی پیش نبرید.

دیدگاه مدیریتی “به یک اندازه برای همه” را فراموش کنید

هر یک از کارکنان شما با دیگری متفاوت است که یعنی هر یک از کارکنان شما با چیزهای متفاوتی انگیزه می‌گیرند. شناخت آنچیزی که به هر یک از کارکنان انگیزه می‌دهد و نهایت تلاش شما برای فراهم کردن آنچه می‌خواهند قسمتی از وظیفه شغلی شما به عنوان سرپرست و مدیر یک گروه است. این همان کاری است که رهبران استثنائی برای گروه خود انجام می‌دهند.

یک دقیقه صبر کنید، شما در حال حاضر تیم رویایی خود را برای سالن دارید؟ می‌توانید جواب قطعی مثبتی به این سوال بدهید؟ اگر در حال حاضر تیمی را که آرزو داشتید رهبری می‌کنید، ما می‌خواهیم همه چیز را بدانیم. چطور آنها را پیدا کردید؟ چطور آنها را راضی و خوشحال نگه داشتید؟ با ما درباره سبک مدیریت خود صحبت کنید! توصیه‌های هوشمندانه خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید و با انجمن سالن خود به اشتراک بگذارید!

برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر درباره ویژگی‌های رئیسی که دوست دارید تیم رویایی شما داشته باشند با آپدیت‌های جدید و مرتب وبلاگ ما همراه باشید.

ما به طور مرتب چشم‌اندازها و توصیه‌های مربوط به مدیریت را پست می‌کنیم. علاوه بر این می‌توانید نکاتی فوق‌العاده را برای اطمینان از پیشرفت کاری در سالن بدون توجه به آنچه که پشت سر گذاشته‌اید دنبال کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.