واقعیت افزوده در صنعت زیبایی: کاربردهای واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده در صنعت زیبایی: کاربردهای واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده در صنعت زیبایی چه کابردی دارد و چگونه از آن برای رشد کسب‌وکار زیبایی خودمان استفاده کنیم؟ رشد تجارت الکترونیکی، پیشرفت رسانه‌های اجتماعی و همچنین وفور برندهای جدید زیبایی، صنعت زیبایی را به یک بازار رقابتی تبدیل کرده‌اند، که بسیاری از شرکت‌ها بر سر سهم و جایگاه خود در این صنعت در حال رقابت هستند. زنان و مردان همگی سبب شده‌اند تا صنعت زیبایی به ارزشی بالغ بر هزار میلیارد دلار دست یابد و در حال صرف پول بیشتری نسبت به میزانی که روندهای اخیر نشان داده‌اند، در این صنعت هستند.

امروزه مشتریان به دنبال یافتن راه‌های جدید و جالبی برای اطلاع یافتن از محصولات هستند و بسیاری از فروشگاه‌ها سعی می کنند با یافتن تکنولوژی‌هایی که مشتریان را به جایگاه‌های تازه‌ای در این زمینه برساند، پا به پای مشتریان پیش روند و عقب نمانند. واقعیت افزوده هم اکنون توسط بسیاری از برندهای موجود برای جذب مشتری‌های بیشتر و فراهم آوردن تجربه‌ای بهتر در خرید مورد استفاه قرار می‌گیرند. بگذارید تا به این مسئله نگاهی دقیق‌تر بیندازیم.

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی واقعی در دستگاه‌های هوشمند است که به کاربران اجازه می‌دهد فیلم، صدا یا هر چیز دیجیتالی دیگری را به تصویر واقعی اضافه کنند. کاربردهای واقعیت افزوده در صنعت زیبایی بسیار فراوان است. برای مثال با واقعیت افزوده شما می توانید تاثیر انواع لوازم آرایشی را روی خودتان تست کنید و نتیجه آن را ببینید.

واقعیت افزوده چیست؟

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، شما می‌توانید انواع رنگ مو را فقط با دوربین موبایل خودتان به تصویر بکشید و خودتان را در استایل جدید مشاهده کنید. واقعیت افزوده کمک می‌کند هزینه‌های آرایشی به شدت کاهش پیدا کند و همچنین شما فرم دلخواه خودتان را بدست آورید.

کاربرد مهم واقعیت افزوده در صنعت زیبایی: تست بی‌درنگ

در دنیای امروزی مشتریان تغییر کرده‌اند. زنان و مردان علاوه بر اینکه بر ظرافت طبع و اعتبار برندها توجه ویژه‌ای دارند، امروزه برای انتخاب محصولات زیبایی خود به کانال‌های غیر سنتی اطمینان می‌کنند. فابریزیو فرِدا، رئیس و مدیر عامل اجرایی Estée Lauder، اعتقاد دارد که این یک تغییر نسل است و بیان می‌کند:

“نسل‌های جوان‌تر با عکس‌هایی که وجود آنها را توصیف می‌کنند در حال تعریف فرهنگ هستند. آنها در طول یک روز به طور متوسط بیشتر از زمانی که والدین آنها در طول یک سال عکس می‌گرفتند، عکس می‌گیرند.”

برای پاسخ دادن به نیازهای این مشتریان جدید، صنعت زیبایی بر روی تحقیق، آزمایش‌ها و تحصیلات سرمایه‌گذاری می‌کند. واضح است که در این صنعت اتفاقی در حال رخ دادن است و برندها می‌دانند که نمی‌توانند دست روی دست بگذارند.

اهمیت واقعیت افزوده

اهمیت واقعیت افزوده در صنعت زیبایی چقدر است؟

واقعیت افزوده (AR) اهمیتی روز افزون در صنعت زیبایی دارد و حقایق زیر این مسئله را تصدیق می‌کنند:

این تکنولوژی از نقشه برداری پوست و صورت استفاده می‌کند و در نتیجه مشتریان می‌توانند بدون اینکه به فروشگاه محصولات زیبایی مراجعه کنند، مشاهده کنند که استفاده از محصول برای آنها، چطور به نظر می‌رسد.

همچنین مربیگری در زمینه‌ی زیبایی به یک کاربرد کلیدی واقعیت افزوده در این صنعت تبدیل شده است. در می ۲۰۱۸، L’Oreal که یک غول صنعت زیبایی است یک برنامه‌ی مجهز به AR را در معرض نمایش گذاشته است که آموزش گام به گام زیبایی برای مشتریان فراهم می‌کند.

سایر برندهای پیشروی زیبایی همچون Maybelline ،Yves Rocher ،Smashbox ،CoverGirl و Rimmel London نیز نرم افزارهای زیبایی AR را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.

اهمیت واقعیت افزوده

اهمیت واقعیت افزوده

متخصصان این صنعت بیان می‌دارند که AR توانایی یافتن محصولات زیبایی و امتحان کردن مجازی آنها را به مشتریان می‌دهد؛ که این موضوع یک مزیت بزرگ در صنعت زیبایی به شمار می‌آید. این کاربرد‌های واقعیت افزوده در صنعت زیبایی باعث می‌شود که مشتریان بیشتری بتوانند محصولات دلخواه خود را انتخاب کنند و به سمت این صنعت بیشتر گرایش پیدا کنند. اگر کسی از زیبایی خود مطمئن باشد و آن را به چشم ببینید،‌ حتما آن را امتحان خواهد کرد.

سخن پایانی

واقعیت افزوده یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های تکنولوژی برای صنعت زیبایی است. این تکنولوژی می‌تواند مشتری را راضی نگه‌ دارد و کار یک آرایشگر را ساده‌تر کند. این تکنولوژی آرایش صورت و آرایش مو متحول کرده است. دستیار مجازی که با این تکنولوژی در اختیار خواهید داشت، به شما می‌گوید که چه رنگی به شما می‌آید یا چه مدل مویی شما را جذاب‌تر می‌کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.